• Yorum Yap

Bu yazımda herkesin genel sorunu olan programsız site Yasaklı sitelere giriş 2013, Dns ayarları, Proxy, Host dosyası işlemlerinden bahsedeceğim. Malum internette kontrolü eline almak isteyen kesimler tarafından ciddi sansürler uygulanmaktadır. Bazı sitelere sansür gerekse bile neredeyse kafalarına göre sitelere girişleri engellemektedirler. İnternet kullanıcıları da mecburen başka yollara başvurarak sitelere girmek için çareler aramaktadır. En çok bilinen yöntemleri anlatacağımız yazımızdan sonra sizde yasaklı sitelere giriş yapabileceksiniz. Lafı uzatmadan hemen yazıya başlayalım.

İlk olarak en basit yöntem olarak DNS değiştirme kabul edilir. İlk defa Youtube yasaklarından sonra duyulan DNS Ayarı Değiştirme işlemi yasaklı sitelere girebilmek için en kolay yol kabul edilir. Şimdi bazı işletim sistemleri için ayarları nasıl yapacağımıza bakalım

Yasaklı Sitelere Giriş 2013 Dns Ayarları

Windows 7 kullanıcıları için DNS Ayarları şu şekildedir;

 • Başlat > Denetim Masası > Ag ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi yolunu izleyerek Ağ Bağlantıları bölümünü açıyoruz.
 • Daha sonra sol taraftan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir sekmesine tıklıyoruz.
 • Açılan yeni pencerede kullanmakta olduğumuz ağ türüne sağ tık yapıp özelliklerini açalım. Kablosuz ve kablolu ağlar olabileceğinden bu şekilde belirttik.
 • Tekrar bir pencere açılacaktır. Bu pencerede İnternet Protokol Sürümü yazan sekmeye tıklayarak DNS adreslerini gireceğimiz bölüme gelebiliriz.
 • Aynı pencerede Otomatik Dns Kullan işaretlidir. İşareti Aşağıdaki Dns Adreslerini Kullan olarak değiştirmeliyiz.
 • Değiştirmeyi yaptıktan sonra aşağıda DNS adresi girmeniz için bölümler aktif olacaktır. Aşağıda vereceğimiz DNS adreslerinden istediğinizi girip kullanmaya başlayabilirsiniz.

En çok kullanılan DNS Adresi Google DNS‘dir . Ancak farklı DNS adresleride bulunmaktadır. Aşağıda en çok kullanılanları sizler için hazırladık. Boşluklara numaraları yazarak yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Google Dns Adresleri :8.8.8.8 – 8.8.4.4
OpenDns Adresleri : 208.67.222.222-208.67.220.220
Norton Dns Adresleri :198.153.192.1-198.153.194.1

Yasaklı sitelere girişte DNS Adresi değiştirme her zaman çözüm olmamaktadır. Bazı sitelere daha güçlü engeller konulduğundan engelleri aşmak için başka yollara başvurmanız gerekmektedir. Diğer bir yasaklı sitelere giriş metodu ise Proxy kullanmaktır. Proxyleri web üzerinden kullanabileceğiniz gibi bir program yardımıylada kullanabilirsiniz. Proxyler sizin bilgisayarınızı yurt dışı bir bilgisayar gibi göstermeye yarayacak ve sitelere giriş izni olan ülkelerden birindeymişsiniz gibi görünmenizi sağlayacaktır. İnternetiniz kuvvetli değilse Proxy Kullanımı sizin için sıkıntı yaratabilir. Aşağıda en çok kullanılan Proxy Sitelerini görebilirsiniz. Ayrıca HotSpot Shield adındaki programı indirip kurarak direk Proxy Sitelerine gerek kalmadan yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

KTunnel Proxy :http://www.ktunnel.com/
VTunnel Proxy: http://www.vtunnel.com/
Ctunnel Proxy: http://www.ctunnel.com/

Eğer Proxy Siteleri ve Proxy Programları da yasaklı site engeli ile karşılaşmanıza neden oluyorsa son olarak bilgisayar dosyalarından birini değiştirmeniz gerekmektedir. Bu yöntemin adı Host dosyası ile yasaklı sitelere giriş yöntemidir. Bu anlatacaklarımız tüm Windows sürümlerinde aynı şekilde yapılabilmektedir. Sistem dosyalarında yapacağınız bu değişiklikleri yapmadan önce dikkatlice okuyun ve adım adım yapın. Yanlış bir yerde değişiklik yaparsanız bilgisayarınızın ayarlarını bozabilirsiniz.

Öncelikle

DNS Host Ayarları için ilk olarak C:\Windows\System32\drivers\etc uzantısına ulaşılması gerekmektedir. Buraya kısa yoldan ulaşmak için başlattan çalıştır bölümüne etc yazmanız yeterlidir. etc klasörü acıldıktan sonra aşağıda linklerini bulacağınız dosyaları etc klasörüne atın. Dosyalar değiştirilsin mi sorusuna evet diyerek işlemi tamamlayın.

Yasaklı Sitelere girebileceğiniz 2013 DNS Host dosyasını indirmek için buraya tıklayınız.

Manüel olarak hosts dosyası ayarlarını yapmak :

C:\Windows\System32\drivers\etc ulaştığınız host dosyasını herhangi bir metin editörüyle açın dosyanın içerine hangi yasaklı siteye erişmek girmek istiyorsanız iplerini yazın ve kaydedin işlem bu kadar basit sitelerin iplerini nereden öğrenebilirim gibi bir soru yönetecek olursanız aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz

Site ipadresi öğrenme

Yasaklı Sitelere Giriş 2013 Dns Ayarları adlı makalemiz için soru veya sorunlarınızı aşağıdaki yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede yanıtlanacaktır.

Arayarak gelenler : yasaklı sitelere giriş programsız (5575) ,xhamster giriş (2798) ,xhamster (1579) ,xhamster dns (613) ,yasak sitelere giriş programsız (548) ,xhamster a giriş (517) ,meb yasaklı sitelere giriş (506) ,xhamstere giriş (495) ,yasaklı sitelere giriş dns 2013 (447) ,host dosyas (341)
Kategori: İnternet Yazar: (62) 6 yorum yapılmış 128.113 kez okundu Tarih: 13 Ocak 2013

YORUMLAR

6 Yorum var.

 1. süper anlatım olmuş saolun

 2. muhammed63570

  olmuyor abi.bu yöntemlerin hiç biri işe yramıyor.

 3. slm kardeş ben google dns lerini kullanıyorum genellikle her siteye girebiliyordum. Ama son 1 aydır coğu siteye teleküminikasyon kararı ile idari tedbir uygulanmaktadır diyor ve giriş yapamiyorum bu siteleri bir acılıyor bi kapanıyor. tavsiyeniz nedir. ilginiz için tşkler

 4. Ben okul kütüphanesinde çalışıyorum, idare haricinde diğer bilgisayarlarda meb tarafından siteler engelleniyor benim çalıştığım bilgisayarda böyle olduğu için işlerimin aksamasına neden oluyor, bu söylediğiniz yöntemleri (özellikle ilk yöntemi) xp kullandığım için yapamadım yani dns ayarlarını değiştiremedim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

 5. Ya kardeshim bu yazdiklarinizi Resim olarak ekleseniz cok makbule gececek Tehsekkur ve saygilarimi sunarim..

 6. fns ler gecerli değil diyor

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>